ФУТБОЛ: Добруджа вкара 3 на Септември (Тервел) преди старта на Трета лига

06.08.2016 г. 20:57:58 ч.
/
Добруджа победи с 3:0 Септември (Тервел) в последната си контрола преди началото на сезона в Североизточната Трета лига. На стадион „Дружба” „жълто-зелените” поведоха още в 8-та минута, след удар от границата на пеналта на нападателя Кристиян Пешков. До края на полувремето добруджанци изцяло владееха инициативата, но няколко пропуска ги лишиха от увеличаване на преднината. След почивката наставникът на добричлии Стефан Славов започна постепенно да подменя състезателите. В 53-та минута Тодор Колев вкара изключително красив гол от много малък ъгъл. Пет минути по-късно Пешков отново се разписа. Този път юношата на Черно море вкара отблизо, като секунди по-рано Дейвид Флоров уцели страничната греда. До края на мача на терена се появиха всички футболисти, които бяха на скамейката. Единственият, който пропуса мача поради травма беше Станимир Андонов.
На трибините беше наставникът на Черноморец (Балчик) Георги Иванов, който беше дошъл да наблюдава играта на Добруджа. Дербито на Североизток ще бъде още във втория кръг. Иначе шампионата стартира следващата събота. Добруджа приема Суворово.