ФУТБОЛ: Добруджа записа трудна победа срещу Локо (Русе) в нервен мач (ВИДЕО)

26.11.2016 г. 17:38:55 ч.
/
Добруджа победи с  1:0 Локомотив (Русе) в мач от 17 кръг на Североизточната трета лига. Мачът на стадион Дружба бе наблюдаван от около 150 зрители, които станаха свидетели на мач без много голови ситуации, но с доста твърди единоборства. Единственото попадение в мача вкара Даниел Димитров в 13-та минута, след като от десетина метра прати технично топката в долния десен ъгъл на вратата на гостите. В 35-та минута Казаков имаше възможност да удвои, но ударът му от воле мина встрани от вратата. След почивката добруджанци продължиха да са по-активни, но не успяваха да реализират създадените положения. Близо до такъв беше Кристиян Пешков в 57-та минута, когато отклони топката при удар на Тодор Колев, но тя мина на сантиметри край вратата. В 70-та минута напрежението на терена се покачи след два последователни фаула срещу футболисти на Добруджа. Последва 3-минутна разправия между състезатели на двата отбора, като в крайна сметка реферът Веселин Гацев показа само един жълт картон.
Така Добруджа завърши домакинските си мачове за годината с победа. Така добруджанци вече имат в актива си 31 точки. Последният двубой преди зимната пауза Добруджа гостува в Тервел на Септември.