ФУТБОЛ: „Добруджа“ започва полусезона в елитната U15 с две поредни домакинства

22.02.2019 г. 15:18:07 ч.
/
През тази седмица се подновява първенството в елитната група на България за юноши до 15 години. Сред 16-те най-добри отбора в страната в тази възрастова група е и „Добруджа“. Първият мач за годината за възпитаниците на треньора Митко Недялков е срещу „Черноморец“ (Бургас). Срещата е в неделя, 24 февруари, от 13.00 часа на стадиона с изкуствена тревна настилка в Добрич. „Добруджа“ е на 15-то място, точно под чертата, със 7 точки. Със същия актив е и „Верея“, но е пред добричлии, заради домакинския си успех през есента в Стара Загора. Веднага пред тях в класирането е предстоящият съперник – „Черноморец“ (Бургас). Пред добруджанци се открива добра възможност да излязат над зоната на изпадащите, защото им предстоят два поредни мача в Добрич. Седмица след срещата с „Черноморец“, в Добрич ще гостува и „Славия“.
Лидер в елитната група за юноши до 15 години е ЦСКА, срещу когото през първия полусезон „Добруджа“ спечели точка – 1:1 в Добрич. На второ място е „Левски“, а на трето – „Черно море“.