ФУТБОЛ: Късен гол донесе важна точка на „Добруджа“ в Елитната група U15

01.04.2019 г. 11:28:50 ч.
/
„Добруджа“ и „Национал“ (София) завършиха наравно – 1:1, в мач от 21-ия кръг на Елитната група за юноши до 15 години. Срещата се игра на стадиона с изкуствена тревна настилка в Добрич. Гостите, които преди този кръг, бяха на четвърто място, откриха резултата в 24 мин. Младите футболни таланти на Добрич показаха по-силна игра след почивката. С повече ентусиазъм те успяха да наложат превес в действията на терена. Изравнителният гол падна в последната минута на мача. Десният бек Айберк Айредин проби по фланга и майсторски центрира към Дилян Стоянов, който с глава отбеляза за 1:1.
Треньорът Димитър Недялков изрази задоволство от резултата и похвали своите играчи за себераздаването, с което са заслужили да спечелят точката срещу много силен съперник.
„Добруджа“ остава на 14-то място в Елитната група за състезатели до 15 години, точно над чертата. Отборът вече има 12 точки, с 2 повече от „Верея“ (Стара Загора).
В следващия кръг, в неделя, „Добруджа“ ще гостува на „Лудогорец“ в Разград.