ФУТБОЛ: С гол дълбоко в продължението Локомотив (ГО) обърна Черноморец в Балчик (ВИДЕО)

26.11.2018 г. 15:23:29 ч.
/
Локомотив (Горна Оряховица) шокира отбора на Черноморец (Балчик) с попадение в последната секунда, изкопчвайки победата в двубоя от 15-ия кръг на Втора лига, който се игра в събота на стадиона в Белия град.
Черноморци изпуснаха редица ситуации през първото полувреме, но през второто полувреме все пак успяха първи да стигнат до гол. В 55-ата минута индивидуален пробив на Валентин Йосков отляво завърши с опасен удар към вратата на Евгени Александров, който успя да парира удара, но топката попадна в Цветан Илиев и той я насочи в празната врата – 1:0.
И когато всички на стадиона очакваха още голове и по-убедителна победа, само шест минути по-късно се стигна до ситуация, която обърна хода на мача. Тъч за домакините беше отсъден в обратна посока, след който гостите успяха да изравнят – 1:1. Тихомир Кънев центрира отдясно Димитър Юруков се извиси над всички и заби топката във вратата на Черноморец. Тази ситуация видимо изнерви футболистите на Черноморец.
В 88-ата минута Тодор Паланков от домакините получи червен картон, след като спря непозволено пробива на Димитър Юруков. Футболистът на Локомотив бе овладял топката в собствената си половина и опита да надбяга трима съперникови бранители, но бе препънат от Паланков.
В 90-ата минута гостите можеха да стигнат до попбедния гол, но Траян Траянов изби топката от голлинията. Така се стигна до последната ситуация в мача – ъглов удар за гостите. Игралият страхотно през целия мач централен защитник на Локомотив Иван Пенев заби с глава топката във вратата на Черноморец, с което донесе и победата на своя отбор – 1:2.
Така Черноморец завършва първия дял от шампионата с актив от 19 точки и 8-о място в класирането. С победата Локомотив събра 17 пункта и се изкачи до 11-ото място.