ФУТБОЛ: Тодор Паланков изведе децата на „Добруджа“ до купа и медали в дебюта си като треньор

15.08.2019 г. 16:17:59 ч.
/
Новият треньор в школата на „Добруджа“ Тодор Паланков, който е и действащ футболист, постигна успех още в дебюта си в новото поприще. Той изведе набор 2010 до второто място на турнира „Трявна Чемпиъншип 2019“, организиран от местната община. Малките футболни таланти на Добрич се окичиха със сребърни медали и получиха купа. Денислав Димитров от „Добруджа“ получи най-голямата индивидуална награда на турнира – за най-полезен играч. Велислав Шопов пък стана голмайстор на турнира.

Общо 10 отбора от цялата страна участваха при набор 2010. „Добруджа“ зае по безапелационен начин първото място в своята група с 4 победи и пълен актив от 12 точки. Незабравим за малките добруджанчета ще остане ½-финалът срещу „Янтра“ (Габрово). След 2:2 в редовното време, се стигна до изпълнения на дузпи, при които възпитаниците на Тодор Паланков показаха много характер и желание и заслужиха класирането си на финал. В мача за първото място „Добруджа“ и „Дунав“ (Русе) завършиха наравно – 0:0, и отново победителят бе определен след дузпи, като шампион стана „Дунав“.

„Чувството да виждаш как децата се радват след победа е неповторима емоция. Мисля, че мога с опита си да им помогна да се развиват. Най-важното е да се изграждат правилни навици, за да са подготвени, когато стигнат до мъжкия футбол“, сподели Тодор Паланков в интервю за радио „Добруджа“ след успеха в Трявна.

Той е уверен, че мъжкият отбор на „Добруджа“ ще завърши на първо място.

Снимка: Фейсбук страница на турнира