ФУТБОЛ: „Устрем“ (Дончево) спечели в Кубрат и си върна третото място

05.10.2020 г. 12:38:42 ч.
/
„Устрем“ се върна на третото място в Североизточна трета лига. Отборът от Дончево победи в Кубрат едноименния местен тим с 2:1.

Гостите откриха в 31 мин., когато Борислав Балчев се възползва от неразбирателство между защитата и вратаря на домакините и открадна топката. В началото на второто полувреме „Устрем“ бе близо да увеличаване на преднината си, но гредата спаси „Кубрат“ при удара с глава на Виктор Христов. Отборът от града на Лили Иванова изравни в 60 мин., но само 12 по-късно „Устрем“ отново поведе. За пореден път тимът от Дончево матира съперника след комбинация между Станимир Андонов и Кристиян Димитров. Кико с глава отбеляза осмия си гол за седем мача в първенството и донесе победата на своя отбор. В последните 15 минути „Устрем“ остана с човек по-малко, след като Станимир Андонов получи втори жълт картон. Макар и в намален състав, гостите останаха по-активни и гол на Кристиян Димитров бе отменен заради доста спорна засада.

Така „Устрем“ събра 13 точки от 4 победи, 1 равенство и 2 загуби.

В следващия кръг, в неделя, в Дончево ще гостува „Черноморец“ (Балчик).