Григор Димитров отнесе Кареньо Буста за 60 минути и съхрани сили за полуфинала със Сок

18.11.2017 г. 09:44:44 ч.
/
Григор Димитров имаше нужда от едва 60 минути, за да приключи двубоя си с испанеца Пабло Кареньо Буста. Българският тенисист постигна изключително категорична победа с 6:1, 6:1 в последния мач от груповата фаза на финалите на АТП в Лондон.
Димитров записа трета победа в третия си двубой в турнира на осемте най-добри през сезона. Той е вторият играч, който приключва груповата фаза със стопроцентов актив, след шесткратния шампион и рекордьор по титли Роджър Федерер.
В събота от 22.00 часа българско време Димитров ще се изправи срещу американеца Джак Сок в битка за място на финала в Лондон. Първият полуфинал, който стартира в 16.00 часа, противопоставя Федерер и Давид Гофен. По-рано днес белгиецът победи Доминик Тийм и завърши втори в групата на Димитров.
Въпреки че още в сряда си осигури първото място в група "Пийт Сампрас", българският тенисист изигра мача с Кареньо Буста с максимална концентрация и мотивация. Във втори пореден двубой той позволи на съперника си да спечели само два гейма.
Всичко, което трябва да знаете за:
ATP финалите в Лондон (75)В сряда Димитров надигра Гофен с 6:0, 6:2 за 74 минути. Единственият му загубен сет беше в дебютната му среща във финалите на АТП - 6:3, 5:6, 7:5 срещу Тийм в понеделник.
Димитров започна блестящо срещу Кареньо Буста и спечели първите 11 точки на мача. Българинът продължи под пълна пара, докато испанският дебютант нямаше никаква идея как да противодейства на съперника.
Първият сет продължи едва 22 минути. В него Димитров направи само три непредизвикани грешки и загуби едва три точки в своите подавания.
Втората част не се различаваше особено. Българинът отново реализира два пробива в първите два сервис гейма на Кареньо Буста. Испанецът прекъсна серията на съперника за 1:4, но това беше всичко, което успя да направи в този мач.
С този успех Димитров прибави още 200 точки за световната ранглиста. Ако спечели полуфинала със Сок, а Федерер победи Гофен, българският тенисист ще приключи сезона като №3 в света.
Източник:Dnevnik.bg