ХАНДБАЛ: „Добруджа“ отново ще домакинства в Каварна

04.03.2020 г. 10:38:41 ч.
/
Второ поредно домакинство в мъжката А хандбална група предстои тази седмица за „Добруджа“, но отборът отново няма да може да приеме съперника си в своята зала „Русалка“ в Добрич, поради ниските температури в нея. Мачът срещу „Осъм“ (Ловеч) отново ще се играе в Каварна. Срещата е в събота, от 16.00 часа.

„Добруджа“ е на седмо място във временното класиране с 10 точки от 5 победи и 8 загуби. За първи път от 14 години жълто-зелените няма да участват в плейофите. „Осъм“ пък е на четвърто място с 20 точки. Отборът от Ловеч в изминалия кръг хвърли бомбата, побеждавайки „Локомотив“ във Варна, с което си подсигури участието в плейофите.

И докато мъжете на „Добруджа“ ще играят за честта на клуба, то пред юношите младша възраст тази седмица предстои важно изпитание. Формацията до 14 години в петък ще участва на квалификационен турнир в Шумен за влизане във финалната четворка на Купата на България. Хандбалните таланти на Добрич ще спорят за една квота с „Чардафон“ (Габрово) и „Поморие“. Финалният турнир за Купата на България за хандбалисти до 14 години е насрочен за 28 и 29 март, като целта пред добруджанци е да се класират за него.

Припомняме, че през юни тази формация на „Добруджа“ ще бъде домакин на финалите на държавното първенство. Осемте най-силни школи в България ще си оспорват титлата и медалите от 26 до 28 юни в зала „Русалка“ в Добрич.