ХАНДБАЛ: Добруджа с още една крачка към второто място (ВИДЕО)

02.03.2019 г. 16:01:31 ч.
/
Хандбалният Добруджа направи още една крачка към второто място в крайното класиране преди старта на плейофите в „А” РХГ, побеждавайки днес Осъм (Ловеч) с 35:31. Двубоят се игра в залата на Първа езикова гимназия във Варна, а добруджанци имаха проблеми само през първата част, след която дори се оттеглиха с гол пасив – 13:14. След почивката обаче ситуацията на игралното поле се промени коренно – с 3 безответни гола още в началото „жълто-зелените” излязоха напред в резултата и до края на мача не допуснаха гостите да ги притеснят.
Най-резултатни за Добруджа бяха Пресиян Русенов и Михаил Найчев с по 7 гола. Йордан Михайлов се разписа 6 пъти във вратата на Осъм. Капитанът Илиян Илиев отбеляза 5 гола, а Александър Димитров и Стилиян Стоянов - по 3. Явор Николов и Мирослав Симеонов добавиха по 2 попадения за успеха. С голям принос бе и 16-годишният вратар Гьокан Рамадан, който пази почти през цялата среща и многократно показа блестящ рефлекс.
Победата бе много важа в борбата на Добруджа с Чардафон за второто място в класирането преди плейофите. Преди този кръг и двата отбора имаха равни точки, но жълто-зелените имат предимство в преките мачове. Това означава, че при 2 победи в оставащите 2 кръга Добруджа гарантирано ще има домакинско предимство на ½-финалния плейоф.

Вижте интервютата след мача с хандбалистите на Добруджа Пресиян Русенов и Йордан Михайлов, и Георги Андреев - старши треньор и президент на клуба.