ХАНДБАЛ: Добруджа срещу румънци за Чалъндж къп

19.07.2016 г. 14:57:43 ч.
/
Хандбалистите на Добруджа ще се изправят срещу румънци в третия квалификационен кръг на Чалъндж къп. Това реши тегления днес жребий. Съперник на добричлии на 1/16 финалите ще бъде Потаиса от град Турда. Справка на радио „Добруджа“ установи, че тимът е завършил начетвърто място в изминалия шампионат в северната ни съседка. В редовната част от първенството тимът е бил на шесто място, като в плейофите е успял да стигне до четвъртата позиция. Потаиса играе домакинските си мачове в зала с капацитет за 1000 зрители.
Жребият днес определи първият мач да е в Трансилвания, а ответният мач - в Добрич. По програмата мачовете са на 19-20 и 26-27 ноември. Припомняме, това е 12-то поредно участие на Добруджа в евротурнирите.
Другият български представител в турнира – Локомотив Варна ще има за противник английския Кеймбридж.