ХАНДБАЛ: Добруджа завърши втори на турнира в Бургас

03.09.2015 г. 18:25:24 ч.
/
Хандбалистите на Добруджа завършиха на второ място в турнира Тодор Хънков в Бургас. На финала възпитаниците на Георги Андреев загубиха от домакините Фрегата с 27:22. Добруджанци започнаха изключително силно мача и дори водиха в резултата малко преди края на първата част с 11:7. След контузия на водещия реализатор Джошкун Якубов, който напусна терена, бургазлии успяха да изравнят и полувремето завърши при резултат 12:12. През втората част шампионът на България успя да си осигури комфортна преднина и в крайна сметка бургазлии спечелиха с 27:22.
Освен купата за второто място в турнира за Добруджа, Джошкун Якубов получи отличието за голмайстор в турнира.
Източник:Радио ДОБРУДЖА