ИСТОРИЧЕСКО: Добруджа 07 е шампион на България!

10.04.2016 г. 19:02:34 ч.
/
Добруджа 07 написа нова златна страница в историята на добричкия волейбол. След като през миналата година спечелиха Купата на България, през настоящия сезон момчетата, водени от Мирослав Живков донесоха в Добрич шампионската титла на страната.
Добруджанци победиха Монтана с 3:0 (-21, -21, -18) гейма и с 3:1 победи спечелиха финалната плейофна серия.
Първите два гейма се развиха по сходен начин. Монтана успяваше да държи интригата само до първото техническо прекъсване, след което домакините вземаха инициативата и поддържаха преднина от няколко точки, за да се стигне до крайното 25:21 и в двата гейма.
В третата част тимът на Монтана започна по-добре, което принуди Мирослав Живков да вземе прекъсване при 3:5. Първото задължително прекъсване дойде при резултат 4:8. Гостите успяха да задържат преднината си до 10-ата точка, след което загубиха инерция и Добруджа 07 започна да трупа точки, за да се стигне до крайното 25:18.