Юндер Бейтула се отправя към Иран за още точки по пътя към Олимпийските игри

31.01.2020 г. 15:41:59 ч.
Състезателят на клуб по вдигане на тежести „Добруджа“ Юндер Бейтула пътува днес за Иран, където в неделя и в понеделник предстои първият за годината олимпийски квалификационен турнир. На състезанията в град Рещ Бейтула ще се опита да натрупа още точки и добри резултати в битка за по-предно място в ранглистите, осигуряващо виза за игрите в Токио това лято.

Припомняме, през есента възпитаникът на треньора Тодор Кирчев спечели бронз в изтласкването на кат. 81 кг на Световното първенство за мъже в Патая, което му отреди и първото място в анкетата за Спортист на Добрич за 2019 година. Бейтула получи и допълнително поощрение от Спортната комисия в Общински съвет – 3500 лв., които да използва целево за явяване на състезанията, носещи точки за класиране на Олимпийските игри в Токио. До тогава предстоят още няколко престижни турнира – след Иран е състезанието в Малта, през март е Световното за юноши и през април Европейското за мъже в Москва.

Освен Юндер Бейтула на състезанието в Иран ще участва и още един българин – Европейският вицешампион за мъже от Батуми 2019 г. Ангел Русев. Българите и старши треньорът на националите Иван Иванов ще пътуват през Доха до Техеран и оттам с вътрешен полет до град Рещ, който се намира на брега на Каспийско море.