Изабелла Шиникова – единствената българка на полуфинал на „Изида къп“ (ВИДЕО)

16.09.2016 г. 16:41:22 ч.
/
Поставената под номер едно в основната схема Изабелла Шиникова се класира за полуфиналите на турнира „Изида къп“ в Добрич с награден фонд от 25 000 долара. Третата ракета на България се наложи над румънката Кристина Ене с 6-2,6-4. В друг четвъртфинал номер 2 в схемата Виктория Томова загуби от представителката на Лихтенщайн Катинка вон Дайхман с 2-6, 0-6.
По-рано през деня другата родна представителка Диа Евтимова отпадна на 1/16 финал след загуба в три сета от германката Лаура Шауедер. Родната тенисистка спечели първия сет със 7-6, но загуби следващите два с 1-6 и 4-6. Мачът продължи 2.32 часа.
Така единствената българка, която намери място сред най-добрите 4 на турнира е Изабелла Шиникова. Пред медийна група „Добруджа“ Шиникова сподели, че е много радостна от класирането си за полуфинал, защото няколко години поред на турнира Добрич, отпада на фаза четвъртфинал. Тя смята, че е подобрила играта си и затова е стигнала до полуфинал. Изабелла признава, че „Изида къп“ е сред любимите й турнири в България и затова се връща тук всяка година.
За място на финала българката ще се изправи утре срещу македонката Лина Гьорческа, с която си партнират на двойки и по-късно излизат заедно в полуфинален мач.