Извикаха Диян Ангелов в националния за юноши

22.03.2024 г. 17:19:51 ч.
/
Диян Ангелова от Добрич получи повиквателна за лагер с националния отбор по вдигане на тежести за юноши до 17 години, който ще се подготвя за Европейско първенство през юни в Гърция.

Вчера той стана републикански шампион по вдигане на тежести за кадети до 17 години в категория до 67 кг. на държавното първенство в Асеновград.

Днес Диян Ангелов спечели медал и при по-големите – до 20 години, в категория до 73 кг. В първото движение – изхвърлянето, записа 97 кг., което го нареди на четвърто място. След това спечели изтласкването със 128 кг. и така се нареди на второ място в крайното класиране.

Диян Ангелов се подготвя при треньора Божидар Божилов в Добрич, но се състезава за клуб „Титан” – Варна.