КАРАТЕ: Пеньо Пенев е втори в света при мъжете, „Самурай” с 4 световни титли

18.09.2017 г. 09:15:46 ч.
/
Карате клуб „Самурай” завоюва 4 световни титли на провелото се в румънската столица Букурещ Световно първенство по карате в стил „годжу-рю”.
Със златни медали на планетарния шампионат се окичиха Давид Николов, Тулчан Мехмед, Алекс Алексиев, както и отборно момчета (8-9 години) на ката в състав Давид Николов, Николай Димитров и Стивън Стоянов.
Добричкият карате клуб има и световен вицешампион – Пеньо Пенев на ката при мъжете. „Макар че е второ място, съм най-щастлив от класирането на Пеньо Пенев, защото е с най-голяма тежест, извоювано в дисциплината, в която има най-сериозна конкуренция – при мъжете. Втори в света е изключителен успех”, подчерта треньорът на клуба сенсей Димитър Христов.