ЛЕКА АТЛЕТИКА: Радосвета Симеонова с най-добър резултат от българите на Балканиадата

18.04.2016 г. 15:59:46 ч.
/
Радосвета Симеонова постигна най-доброто класиране от българските лекоатлети на провелата се в гръцкия град Флорина Балканиада по спортно ходене за всички възрастови групи. С най-много шампионски титли – четири - си тръгват турските състезатели. Нашите състезатели се представиха според възможностите си. С най-добро индивидуално класиране завърши състезателката на СКЛА „Добруджа 99“ Радосвета Симеонова.  Тя записа време -  1:52:56 ч., като по този начин подобри с близо 4 минути постижението си от тазгодишния национален шампионат в Поморие. Еманоела Янкова завърши на осмо място с време 2:25:15 ч. При юношите старша възраст друг състезател на добричкия клуб - Злати Димитров също ходи по-бързо, отколкото в Поморие. При девойките на 5 километровата дистанция  Габриела Данаилова завърши седма за 29:28 мин.