Милица Мирчева представя България в 2 дисциплини на Европейското отборно първенство по лека атлетика

08.08.2019 г. 10:01:17 ч.
/
Добричлийката Милица Мирчева е включена в националния отбор на България за Европейския шампионат по лека атлетика за мъже и жени. Тя ще представя страната ни в 2 дисциплини – 1500 и 3000 метра гладко бягане. Състезателката на „Флорида Стейт Юнивърсити“ се намира в отлична форма, като подобри 3 национални рекорда на България на щатските колежански първенства през изминалия сезон. В края на юли Милица Мирчева спечели 2 златни медала на държавния шампионат по лека атлетика в София. Тя стана първа в България на 1500 и 5000 метра.

Европейският отборен шампион във втора лига ще се проведе в края на тази седмица, на 10 и 11 август, във Вараждин, Хърватия.

България, в чийто състава личат имената на Мирела Демирева, Ивет Лалова, Габриела Петрова, Радослава Мавродиева, Тихомир Иванов и Георги Иванов, е сред фаворитите в групата.

Припомняме, че СКЛА „Добрич“ ще има двама представители на континенталния шампионат – Георги Иванов и Никола Михов, които ще участват съответно на тласкане на гюле и хвърляне на чук.

Добруджанското присъствие на първенството включва и балчиклийката Екатерина Димова. Състезателката на СКЛА „Черно море 2005“ също ще се изяви в сектора за хвърляния – на чук.