Над 200 деца и юноши тренират в школата на ФК „Добруджа“

13.02.2019 г. 11:35:50 ч.
/
Над 200 деца тренират футбол в „Добруджа“, съобщи клубният президент Николай Милков.
Тренировки вече води и женска формация. Към момента групата е от 9 момичета. Техен треньор е Борис Минков. В България женският футбол все още не е достатъчно развит, но по света играта е изключително популярна, отбеляза Николай Милков. При достатъчно голям интерес от момичетата в Добрич в следващите сезони дамска формация на „Добруджа“ ще се включи и в първенствата на БФС.
На мястото на спечелилият конкурс за работа в „Лудогорец“ Стефан Славов работа в школата на „Добруджа“ започва Станимир Андонов, който доскоро бе футболист в първия отбор. През последните седмици той се е запознал с методологията на подготовка на всички формации, а от следващата започва самостоятелно да води свой отбор.
Треньорът в школата Венцислав Желев пък ще се включи и в заниманията на мъжкия състав с цел трупане на опит покрай опитния специалист Емил Велев.
Николай Милков припомни, че от този сезон „Добруджа“ има отбор в елитна група на България. С грандовете в страната спорят момчетата до 15 години.