Нова победа за Григор Димитров в Австралия

19.01.2017 г. 08:21:29 ч.
/ ИА Добруджа
Григор Димитров се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия, въпреки че срещна сериозна съпротива от страна на 20-годишния Хюн Чунг от Южна Корея, който в момента е 105-и в световната ранглиста. Най-добрият български тенисист спечели с 1:6, 6:4, 6:4, 6:4 след тежка битка, продължила 2 часа и 36 минути.
Чунг шокира Григор в първия сет, в който направи три пробива и загуби само един гейм. Постепенно българинът вдигна нивото, като отличен сервис му помогна да изравни сетовете. В големи периоди играта бе равностойна, което доведе до някои великолепни разигравания. Димитров обаче бе по-постоянен и намери точните решения, с които да стигне до крайния успех.