Отлично представяне на Милица Мирчева в дебюта на голямо състезание – завърши 108-а на маратона в Рио

14.08.2016 г. 18:20:46 ч.
/
Милица Мирчева се представи отлично в дебютното си маратонско бягане на голям спортен форум. В днешния старт на Олимпийските игри в Рио 22-годишната добричлийка, която бе най-младият състезател в маратона, успя да изпревари близо една трета от всички стартирали атлетки.
Милица (номер 460 на снимката) завърши на 108-о място с време 2:51,06 часа, на 27 минути и 2 секунди от победителката Джемима Сумгонг от Кения.
Общо 157 състезателки стартираха в класическата надпревара, като Милица успя да финишира пред 49 от тях.
Добричлийката премина първата контрола на 5-ия километър на 142-а позиция, като постепенно започна да изпреварва своите съпернички, за да завърши на 108-о място в крайното класиране. По средата на дистанцията Мирчева заемаше 128-а позиция, с изоставане от лидерите от 10:29 минути.
Успехът на Милица е страхотен, защото това е едва третият й старт в маратон. Повече от 20 от стартиралите днес лекоатлетки не успяха да завършат състезанието.
Маратонът стартира и завърши на „Самба дром” – легендарното място, където се провежда големият карнавал в Рио.
Снимка:Getty Images - Alexander Hassenstein