Петър Атанасов от Варна спечели турнира по билярд в Добрич

25.02.2019 г. 14:37:16 ч.
/
Вторият турнир по билярд от веригата „Dobrich Open” отново събра най-добрите щеки на Източна България в клуб „Формула 1“. Привлечени от високия награден фонд и отличните условия за игра в състезанието се включиха 24 билярдисти от Добрич, Каварна, Варна, Бургас и Айтос. Турнирът бе в дисциплината девета топка, а схемата на провеждане – двойна елиминия.
Първото място спечели един от най-добрите в този спорт в България – Петър Атанасов от Варна. На финала той победи със 7:2 игри Живко Петков от Айтос, за когото това е втори пореден финал, след като и на първия турнир през януари завоюва сребърния медал. На трето място се класира Иван Пръвчев от Бургас.
Наградният фонд от 860 лева – един от най-високите за този спорт в страната, бе разпределен между най-добрите осем. Ежемесечно към таксите за участие се добавят 500 лв. от спонсори за парични премии.
Най-добре от домакините се представи Станислав Йорданов, който постигна 5 победи до ½-финалите и завърши на четвърто място. Двама състезатели на клуб „Формула 1“ останаха на крачка от влизане в топ 8 – Ивайло Шестаков и Николай Карагеоргиев. До мач за влизане в зоната на наградния фонд достигна и Петър Атанасов от Каварна.
Веригата състезания по билярд в Добрич продължава през март с трети турнир, на който се очакват много силни играчи и от по-далечни градове на България.