Шиникова спечели титлата на двойки и се класира за финал на сингъл на "Изида къп"

17.09.2016 г. 19:33:05 ч.
/
Изабелла Шинкова спечели финала на двойки и се класира за финала сингъл на Международния Тенис Турнир „Изида Къп“ с награден фонд 25000$. Българката, която е номер 142 в света, ще играе за втори път на финал, след като през 2010 година бе надиграна от Данка Ковинич (Черна гора).
Изабелла е играла във всичките осем издания на турнира в Добрич и тази година това е най-доброто j представяне.
Полуфиналите от днешният седми ден от турнира бяха доста оспорвани:
В първия мач Катинка Вон Дайхман(Лихтенщайн) успя да надиграе след тричасов изключително интересен двубой Мелани Сток с резултат 6-7(5), 6-4, 6-1.
Изабелла се справи по-бързо с партньорката си по двойки Лина Гьорческа (Македония) отново в 3 сета 6-3 4-6 6-0.
На финала по двойки Изабелла заедно с Лина надделяха над тандема от Германия/Норвегия: Лаура Шайдер/Мелани Сток с 6-7, 6-2, 10-6 и станаха шампионки.
Утре от 10:30 в Градския Парк Св. Георги Добрич ще се играе финалния мач от турнира.
Източник:ИА ДОБРУДЖА