СК "Цунами" отвя конкуренцията на Държавното по силов трибой

13.04.2016 г. 15:37:24 ч.
/
СК „Цунами“ – Генерал Тошево стана първи в отборното класиране на провелото се в град Горна Оряховица Държавно първенство по силов трибой. В състезанието, отборът беше представен от шестима състезатели.
В категория до 59 кг. Александър Петров спечели четири златни медала, както в отделните движения така и в трибоя. В движението “Мъртва тяга”, той записа и нов национален рекорд с тежест от 212.5 кг.
В следващата категория, до 66 кг. вдигаха двама юноши на отбора. Иван Иванов, който записа отличното трето място в крайното класиране и абсолютният дебютант Петър Малев, който е само на 15 години, но успя да се пребори с мъжете и да стъпи на второто място на почетната стълбичка.
При 74 килограмовите най-добрият спортист на град Генерал Тошево за изминалата 2015 година Божидар Георгиев смаза конкуренцията, като победи втория в класирането с разлика от 55 кг.
В категория до 83 кг. се състезаваше друг юноша, Георги Кънин, който завърши на трето място.
В категория до 94 кг. Момчил Момчилов, който е специалист в движението „Вдигане от лег” показа, че може да бъде много силен трибоец. Трето място в крайното класиране, победа над четвъртия с 50 кг. разлика и естествено златен медал в коронната му дисциплина.
Равносметката от това състезание показва общо 20 медала за СК „Цунами”, от които 14 „малки” медала в отделните движения, както и два златни, един сребърен и три бронзови медала в крайното класиране. Това представяне донесе 54 точки за отборното класиране, 20 повече от класиралите се на второ място тим на “Локомотив” (София) и безапелационно първо място. Към настоящия момент в клуба има две подготвителни групи от по 8 момчета под 20 годишна възраст, като основната цел е в течение на настоящия и следващия сезон, да бъдат интегрирани в мъжкия отбор, с което да бъде окончателно завършена смяната на поколенията.
Снимка:toshevo.org
Източник:Община Ген.Тошево