СКО „Добротица” Добрич спечели 9 медала на Държавното първенство по ски ориентиране

31.01.2018 г. 10:39:29 ч.
/
Спортен клуб по ориентиране „Добротица” Добрич спечели 1 златен, 6 сребърни и 2 бронзови медала на Държавното първенство по ски ориентиране, което се проведе от 27 до 30 януари край Юндола.  Участие в надпреварата взеха над 200 състезатели от България с още 20-на гости от Румъния, Русия и др. държави.
С девет медала се завърнаха добричките състезатели:
Калинка Ненова в група Ж 60 спечели златен медал в спринтовата дистанция,  сребърен в средната дистанция  и сребърен в щафетата при М 60 г.
Красимир Ненов в група М 65 спечели сребърен медал в спринтовата дистанция, бронзов в средната дистанция  и сребърен в щафетата при М 60 г.
Нели Филчева в група Ж 60 спечели сребърен медал в спринтовата дистанция и бронзов в средната дистанция.
Радослав Димитров в група М 60 спечели сребърен в щафетата при М 60 г.
Петата ни участничка Илияна Кашева участва за пръв път и успешно завърши маршрута си в група Ж 45, за което получи поздравления от целия отбор.
Появата на добрички скиори на състезания по ски ориентиране отдавна не е сензация, а традиция. Добрички състезатели са участвали на състезания по ски ориентиране в Родопите край язовир Широка поляна и Беглика, в Рила до Боровец и сега до Юндола, но най-много участия имат в Стара планина в местността Узана край Габрово, където всяка година провеждат и тренировки.
По броя на спечелените медали сега през 2018 г. повторихме успеха, но за съжаление младите ни състезатели отидоха да учат и работят в други градове.
Всяка година СКО „Добротица” провежда състезания и обучава нови състезатели на ориентиране сред природата, за което получава и подкрепа от община град Добрич.