След Локомотив София Черноморец Балчик игра като равен и със Славия, но „белите” взеха своето (ВИДЕО)

21.09.2017 г. 09:33:02 ч.
/
След като в събота завърши наравно с Локомотив София, само след три дни Черноморец /Балчик/ се изправи срещу друг столичен тим – Славия в двубой от 1/16-финалите за Купата на България. Воденият от Георги Иванов тим отново игра като равен с равен срещу далеч по-именития си съперник, но в крайна сметка „белите” взеха своето – 2:0.
Черноморец започна среща по-плахо, като че ли респектиран от името на противника. Още в 13-ата минута Славия поведе с гол на Калоян Кръстев. Владислав Узунов проби отдясно и центрира топката към непокрития централен нападател, който насочи с глава топката във вратата.
Постепенно балчиклии успяха да изравнят играта и да притеснят гостите, но в самия край на мача, влезлият само преди броени минути Ивайло Димитров успокои „белите” с втори гол. Националът открадна топката в половината на домакините, преодоля защитник на Черноморец и удвои резултата с плътен шут по земя.
Така Славия се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България, а за Черноморец остава утехата от достойното представяне срещу по-именития и класен съперник.