Светослав Петров: Феновете ще видят отбор, който иска да побеждава от първата до последната минута (ВИДЕО)

15.08.2019 г. 14:46:13 ч.
/
На мача в събота феновете на „Добруджа“ ще видят отбор, който иска да побеждава от първата до последната минута. Това заяви старши треньорът Светослав Петров на пресконференцията преди първото домакинство за сезона. В събота, 17 август, от 18.00 часа „Добруджа“ приема „Септември“ (Тервел) на стадион „Дружба“ в Добрич. Входът за домакинските мачове този сезон ще бъде свободен.

Заради разтежение на вътрешна връзка на коляното, вратарят Димитър Илиев ще пропусне и този мач. Той ще почива още седмица. От вчера Кристиан Пешков е вирусно заболяване и участието му в мача в събота е под въпрос. Всички останали футболисти на „Добруджа“ са здрави и се подготвят за областното дерби. Индивидуално тренира опитният Тодор Паланков, който е на турнир в Трявна с децата, родени през 2010 г. Светослав Петров е категоричен, че Паланков е професионалист и няма да има физически проблеми на мача в събота.

Старши треньорът на „Добруджа“ отдава на младостта допуснатите 3 гола от „Светкавица“ при победата с 6:4 в Търговище в първия кръг на Североизточната трета лига. Той отбеляза, че отборът е завършил срещата с 8 футболисти на 18-19 години.

Освен в първенството, „Добруджа“ ще играе в още два турнира през този сезон. Участието в надпреварата за Купата на аматьорската лига е задължително за всички отбори от трета лига. „Добруджа“ ще се включи и за Купата на България, потвърди Светослав Петров.

Той отбеляза, че през последната седмица членовете на Управителния съвет са се ангажирали да помогнат и на този етап няма опасност „Добруджа“ да напусне първенството, заради финансовите проблеми в клуба.