Състезател на СКВТ "Добрич" със сребро от Европейското първенство за юноши

11.09.2016 г. 17:37:40 ч.
/
Добричлията Стилиян Иванов стана вицеевропейски шампион в движението „Изхвърляне” на Европейското  първенство по вдигане на тежести за юноши и кадети. Шампионатът в  Нови Томисл (Полша) е за 15- и за 17-годишни и ще продължи до 18 септември. Състезателят на треньора Жанета Георгиева, който е възпитаник на ОУ „Йордан Йовков”, спечели среброто в изхвърлянето, като в двубоя завърши четвърти в кат. до 56 кг. Постижението е изключително предвид тежката контузия и отсъствието му за околко година, сподели за радио „Добруджа” от Полша Божидар Божилов. Той не скри, че очаква медали и от другите двама състезатели на СКВТ „Добрич”, които участват в шампионата – Даяна Димитрова и Йордан Атанасов. Даяна излиза в кат. до 48 кг. утре, а Данчо, който два пъти е избиран за Спортист на годината на Добрич, ще вдига във вторник в кат. до 69 кг, при юношите до 17 години. Националният отбор, който участва на Европейското първенство, включва общо 21 щангисти.
Снимка:wfbulgaria.com