Три медала за боксов клуб „Борис Георгиев – Моката“ на държавното за юноши

29.04.2024 г. 13:35:50 ч.
/
Три медала спечелиха състезателите на боксов клуб „Борис Георгиев – Моката“ на държавния личен шампионат за юноши в Петрич. Възпитаниците на треньора Веселин Марков достигнаха до пълен комплект отличия – злато, сребро и бронз.

Октай Назифов постигна три победи на ринга в Петрич и стана шампион в категория до 44 кг.

Друг възпитаник на спортното училище в Добрич – Габриел Симов, записа победи на ¼-финал и на ½-финал, след което загуби на финала при най-тежките – над 90 кг.

С победа на ¼-финал и загуба на ½-финал Габриел Колев си тръгна от Петрич с бронзов медал.

Тези три класирания в тройката осигуриха на новия боксов клуб от Добрич място в ТОП 10 на първенството, на което участваха 46 клуба от цялата страна.