Валентин Андреев с бронз и подобрен рекорд на чук на Европейския младежки олимпийски фестивал

28.07.2017 г. 08:26:43 ч.
/
Едва 15-годишният Валентин Андреев от СКЛА "Черно море-2005" - Балчик спечели бронзов медал от дисциплина хвърляне на чук за момчета от програмата на Европейския младежки олимпийски фестивал в Дьор с нов национален рекорд за юноши под 18 години – 69.60 м.
Валентин държеше второто място до последния кръг, когато беларусинът Артур Москаленко нанесе изненадващия си удар – 71.36 м, и измести Андреев от второто място. Така победителят е Михайло Кохран (Укр) със 78.28 м, втори е Артур Москаленко (Блр) със 71.36 и трети е Валентин Андреев – 69.60 м.
Едва 15-годишният Валентин Андреев тренира при баща си Андриан Андреев в родния Балчик и държи рекордите на България за момчета (75.13 м с 4 кг чук) и за юноши по 18 години (69.60). Андреев постави нов рекорд и на гюле наскоро (17.45 на момчета под 16 години).
Снимка:193.35.40.132
Източник:БФ Лека Атлетика