ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 оказа сериозна съпротива на лидера Хебър, но отстъпи с 2:3

12.12.2018 г. 10:19:57 ч.
/
Волейболистите на Добруджа 07 оказаха сериозна съпротива на лидера в Суперлигата – Хебър, но все пак отстъпиха като гости с 3:2 (25:19, 27:25, 20:25, 26:28, 15:8) в двубой от девети кръг, изигран в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

Домакините спечелиха първия гейм. Във втората част обаче играта стана доста оспорвана, двата тима постоянно се догонваха. Все пак Хебър стигна до успеха и увеличи актива си на 2:0 гейма.
В третия гейм гостите от Добрич поеха инициативата и затвориха с добра преднина. В решителната четвърта част отново имаше интрига, като състезателите на Пламен Христов успяха да откраднат точка, а с това и срещата да стигне до тайбрек.  Той бе спечелен от пазарджишкия тим, с което Хебър стигна до деветия си успех.
И вчера добруджанци бяха подкрепяни от най-верните си фенове.
След деветия кръг Добруджа 07 е на четвърта позиция с 18 точки (5 успеха, 4 загуби).

В следващия кръг добруджанци посрещат Пирин. Мачът е на 14 декември от 18.30 часа.
Снимка:dobrudjabg.com