ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 завърши сезона с победа над Дунав (ВИДЕО)

21.12.2019 г. 20:44:21 ч.
/
Добруджа 07 победи с 3:0 Дунав, Русе в последен мач от първия полусезон в Суперлигата. В отделните части 25:17, 25:17 и 25:22.
За най-полезен играч бе обявен Димитър Маринков, който бе и най-резултатен в този мач, заедно с Жулиен Георгиев.  Двамата отбелязаха по  16 т. И двамата имат по един ас и по два блока. Иван Петров и Красимир Гайдарски добавиха по 8 т. за победата, като Кабата постигна 2 аса, а Гайдарски 4 блока. Елементът блокада бе най-сигурното оръжие на добруджанци в тази среща. Те успяха да блокират русенското нападение 13 пъти, срещу едва 4 за Дунав.
Първият гейм започна успешно за гостите, които  дръпнаха  с 4 точки преднина, но непредизвикани грешки, най-вече при изпълнение на начален удар и добрата блокада на добричлии доведоха до изравняване на играта и последвало предимство за домакините, за да затворят частта при резултат 22:17.
Във втори гейм играта бе равностойна само до техническото прекъсване,                което дойди при резултат 12:10, след което Добруджа 07 пое инициативата и не позволи на Дунав да реализира повече от 17 т.
В третата час Дунав поведе с преднина от 3 точки, но грешка на капитана на гостите Цанков  и два поредни блока на Гайдарски изравниха резултата, играта продължи  точка за точка до 21:20, след което добри изяви на Маринков и Иван Петров донесоха нови 3 точки преднина за Добруджа. Накрая Леон Тончев първо атакува успешно, а след това сгреши началния удар и сложи край на срещата.
Така със 7 победи, 4 загуби и 22 т. Добруджа 07 приключва първия сезон на пето място.
Състезателите ще се съберат след кратка почивка на 27 декември.