ВОЛЕЙБОЛ: Късметлийски тайм аут обърнал мача, според треньора на гостите (ВИДЕО)

23.12.2016 г. 11:19:06 ч.
/
Волейболният шампион на България Добруджа 07 отпадна от по-нататъшно участие в турнира за Купата на CEV, след като снощи бе отстранен от финландския Хурикаани с 1:3 гейма. В отделните части 17:25, 28:26, 26:28 и 19:25.
Първият гейм започна отлично за добруджанци, които на първото техническо прекъсване водеха с 8:4 след няколко успешни блокади и два аса – на Алекс Грозданов и на Жулиен Георгиев. После момчетата на Мирослав Живков допуснаха 5 безответни точки и след като Лапков върна една за 10:9, последва нова серия за гостите, за да се стигне до 10:16 и победа за ураганите в първи гейм при 17:25
В началото на втората част гостите отново имаха предимство до първото задължително прекъсване 6:8, но добрите изяви на диагонала Жулиен Георгиев, който успя да постигне три последователни аса, направи резултата 16:15 при второто техническа почивка. После играта се изравни за 23:23, но последваха силни минути за Лапков, и два единични блока на Илия Петков, и Добруджа 07 затвори частта при 28:26
Третият сет вървеше добре за домакините до 20:17, когато треньорът на гостите взе таймаут, който той нарече късметлийски  и това обърна гейма, подсигурявайки така желаното от финландците участие в 1/16 финалите на турнира. Частта завърши при резултат 26:28.
В лишения от интрига четвърти гейм, гостите се наложиха категорично  с 19:25.
Опитахме да играем като отбор, но Жулиен бе лидера в този мач, каза ст.треньорът Мирослав Живков.

Чуйте изявленията на Мартин Мечкаров, на старши треньорите Мирослав Живков и  Лаури Рантанен и на президента на Добруджа 07 Галин Господинов.