ВОЛЕЙБОЛ: На крачка от историята – ще издържат ли младите таланти на Добруджа 07

10.04.2016 г. 14:00:21 ч.
/
Добруджа 07 е на крачка от историческата за Добрич първа шампионска титла в мъжкия волейбол. Момчетата на Мирослав Живков взеха категорична победа с 3:0 гейма вчера, но за днес остава по-трудната задача – да издържат психически. Напрежението ще бъде смазващо, атмосферата в зала „Добротица” – фантастична, а съперникът след снощния мач изглеждаше съкрушен. Все фактори, които могат да повлияят на младите таланти, с които Живков разполага в изобилие.
Мартин Атанасов е на 19 години, Алекс Грозданов - на 18, а Велизар Чернокожев ще навърши 21 след десет дни. Вчера те се представиха така, сякаш са играли на няколко финала и имат във визитката си по няколко трофея. Но истината е, че единствено Георги Манчев е вдигал шампионската купа над главата си. Именно на него разчита цял Добрич да бъде познатият лидер, който със страхотната си игра и себераздаване да поведе и останалите към победата и шампионската титла.
Димитър Маринков и Денис Чавдаров внасят спокойствие и рутина с решенията и отиграванията си, а либерото Христо Христов по време на плейофите показва най-добрата форма в своята кариера.
Решителният мач за титлата е от 17:30 часа в зала „Добротица”, а тя ще бъде препълнена часове преди началото на двубоя.