ВОЛЕЙБОЛ: Националките ще бъдат на подготовка в Добрич

14.07.2015 г. 09:59:17 ч.
/
Женският национален отбор по волейбол на България ще бъде на подготовка в Добрич, съобщава сайтът на Волейболната федерация. Тимът, воден от Драган Нешич, който в момента е в почивка, ще възобнови подготовка за предстоящите международни форуми това лято след седмица. Припомняме, че волейболистките ни приключиха участието си в Световното Гран При, като спечелиха група М, от втория турнир на надпреварата в Самоков, но не успяха да се класират за финалите на втора дивизия в Полша.
Селекционерът Драган Нешич събира всички състезателки за подготовка в Добрич. Първо лагер започват младите волейболистки, които се готвят за Световното първенство за жени до 23 години през август в Анкара (Турция). Те стартират тренировки на 20 юли. Впоследствие, четири дни по-късно, на 24 юли, отново в Добрич сбор ще имат и останалите националки, които започват подготовка за Европейското първенство 2015.
"Имаме и покана за съвместна подготовка с Италия",  коментира за официалният сайт на БФВ volleyball.bg селекционерът Драган Нешич. "Ние се радваме от този факт, но засега поканата е само устна., Така че чакаме документ в писмена форма, за да можем да приемем", допълни треньорът.
Източник:Вестник ГЛАС