ВОЛЕЙБОЛ: Отличен старт за Добруджа 07 в Суперлигата

19.10.2016 г. 20:14:46 ч.
/
Добруджа 07 започна с победа новия шампионат в Суперлигата. Добричкият тим победи с 3:1 като гост Марек Юнион Ивкони. Добруджанци спечелиха първите два гейма с 25:21. Третата част отстъпиха с 25:16, но в четвъртия гейм отново бяха безапелационни - 25:21. Така шампионът на България започна по категоричен начин новия сезон. Неприятната вест от двубоя е, че заради несъгласие със съдийски решения , наставникът на Добруджа 07 Мирослав Живков бе отстранен от резервната скамейка и до края на срещата отборът бе ръководен от помощника му.
Най-резултатен за шампионите беше Жулиен Георгиев с 20 точки, Мечкаров записа 17  точки, а Лапков - 15.
Със същия резултат Левски победи Тетевен волей. В останалите срещи от първия кръг домакините записаха чисти победи с по 3:0 гейма. Монтана победи Миньор, Черно море се наложи над Славия, Пирин - над Арда, а ЦСКА изненада носителя на Купата на България Нефтохимик.