ВОЛЕЙБОЛ: Въпреки подкрепата на феновете Добруджа 07 не успя да спре Хебър в първия мач (ВИДЕО)

01.04.2019 г. 09:30:25 ч.
/
Добруджа 07 започна със загуба полуфиналната серия в Суперлигата. Вчера добричкият тим загуби като гост от Хебър (Пазарджик) с 3:0 гейма (25:21, 25:22, 25:18). Отборът от Добрич бе подкрепян от солидна агитка в зала "Васил Левски".
Волейболистите на Хебър започнаха силно срещата, като поддържаха добра преднина до средата на първия гейм. Впоследствие дистанцията постепенно бе скъсена, стигайки се до 19:15 и серия от 4 точки на Добруджа 07. В крайна сметка домакините затвориха частта с 25:21.
Във втората част добруджанци поведоха от начало. След 6:6 играта тръгна точка за точка и продължи така за известно време. Все пак домакините успяха да вземат аванс и да спечелят и този гейм.
В третия гейм интригата бе до деветата точка,след което Хебър се откъсна и оформи добра разлика, която се запази и така затвори мача, повеждайки с 1:0 победи в серията.
За Добруджа 07 най-резултатен бе Игор Антонюк, който завърши с 13 точки, 11 реализира Велизар Чернокожев.
Днес от 18.30 часа е втората среща - отново в зала "Васил Левски", като волейболистите на Добруджа 07 отново ще могат да разчитат на подкрепата на своите най-върли фенове.