Златен и два сребърни медала за каратистите от Каварна от световното първенство

10.10.2016 г. 13:05:00 ч.
/
Един златен и два сребърни медала завоюваха състезателките от клуба по бойни спортове „Калиакра” – Каварна от 24-ото Световно първенство по Шотокан Карате До, което се проведе в Бургас.
Над 1 500 участници от 45 държави от 4 континента участват в 24-ото Световно първенство по Шотокан карате До и 9-та Световна Кохай купа. Бургас посреща участниците в зала "Младост", на 7 татамита. Близо 200 са участниците от българска страна, като националният отбор е от 50 състезатели. Останалите 150 каратеки ще вземат участие в световната Кохай купа. За престижното състезание в Бургас са президентът на Българската федерация по шотокан Александър Славков, треньорът на българския отбор Димитър Тодоранов, Колит Пут - ръководител на съдийската комисия на SKUDUN.
Източник:Община Каварна