ХАНДБАЛ: Инфарктна победа за Добруджа в първия полуфинален плейоф (ВИДЕО)

21.04.2018 г. 16:18:16 ч.
Инфарктен край предложиха на аудиторията в зала Русалка хандбалистите на Добруджа в първия полуфинален плейоф с Чардафон, Габрово, който се игра днес от 14 часа. Пет минути преди края те имаха преднина от 6 гола 29:23, която бе стопена от  съперника до един единствен  гол 29:28. Минута преди последния съдийски сигнал старши треньорът на добруджанци Георги Андреев взе таймаут, но последвалата атака на домакините отново бе ялова. От правото на почивка се възползваха и гостите, които 12 секунди преди края изпълниха „девятка”, а вратарят на Добруджа Емил Иванов успя да отрази завършващия им удар. Така преди втората полуфинална плейофна среща, предвидена за 5 май в Габрово Добруджа регистрира победа с 29:28. На полувремето 11:11. И в този мач най-много голове отбеляза лидерът в голмайсторската листа на А РХГ Джошкун Якубов – 8, като по този начин увели броя на точните си попадения на 182, което го прави почти недостижим в крайното класиране.
С 5 гола за победата се отчете Стефан Кирилов, по 4 добавиха Стелиян Стоянов и Йордан Михайлов.