10 медала за СКЛА "Добрич" на "Дионисополис", Тодор Петров с 11-и в света резултат

16.08.2020 г. 13:29:33 ч.
/
Десет медала спечелиха състезателите на СКЛА "Добрич" на турнира по хвърляния "Дионисополис". Той се проведе за осма поредна година в Балчик. Турнирът се организира от местния клуб "Черно море 2005" и е част от календара на БФЛА. Участваха най-добрите хвърлячи на Добрич, Балчик, Варна, София, Пловдив, Стара Загора, Плевен, Велико Търново, Карнобат, Трявна и Велики Преслав.

Тодор Петров спечели първото място на тласкане на гюле  при юношите под 18 години. Той впечатли всички специалисти с три опита над 19 метра, като най-доброто му постижение на турнира - 19.06 м., е 11-ият най-добър резултат за годината в света.

Две титли при момичетата под 14 години спечели Виктория Михова. Тя взе златото на хвърляне на чук и на мятане на диск.

Двама юноши на СКЛА "Добрич" също си тръгнаха с по два медала от Балчик. Йосиф Стоянов стана втори на тласкане на гюле и трети на мятане на диск при момчетата под 14 години. Виктор Карамфилов пък е бронзов медалист на мятане на диск при юношите под 20 години и на тласкане на гюле при състезателите под 18.

Дияна Стоянова направи силно състезание на хвърляне на чук при девойките под 18 години и се окичи с бронза, изпращайки уреда на 34.90 м.

С личен резултат от 67.13 м. Никола Михов се класира втори на хвърляне на чук при мъжете, след много обрати и борба до последния опит. Никола Панталеймонов не успя да стигне до почетна стълбица, но подобри с цели 5 метра най-доброто си постижение.

В същата дисциплина при жените Гергана Иванова, която е и треньор в клуба, спечели бронзов медал.

"Благодаря на всички, които са винаги с нас и помагат на клуба, защото тези успехи се градят с години. Много съм доволен от представяне на всички. Очакваме с нетърпение и международните състезания", сподели за радио "Добруджа" Галин Костадинов - президент и треньор на СКЛА "Добрич".