21 медала за карате клуб „Добруджа“ от Световен шампионат по шотокан

15.04.2024 г. 14:47:36 ч.
/
21 медала спечели добричкият карате клуб „Добруджа“ от 14th „WSF World Shotokan Championships". Събитието, което се проведе през уикенда в Албена, бе организирано от Световната Шотокан Федерация WSF. Участие взеха над 1000 състезатели от 23 държави.
Карате клуб "Добруджа" се представи с 14 свои състезатели във всички възрастови групи. Добруджанци успяха да спечелят 6 златни, 3 сребърни и 12 бронзови медала. Този резултат нареди добричлии на престижното 8 място в генералното класиране от над 50 клуба и федерации. Общият резултат на петте български клуба, които записаха участие нареди България на 5-о място в класирането по държави.

Шампиони в индивидуалните схватки по Кумите станаха Георги Иванов при момчетата 10-11г -40кг и Даниел Минчев при младежи 18-21г +84кг. Другите 4 шампионски титли извоюваха отборите на Добруджа в дисциплините Ката и Кумите. Карате клуб "ДОБРУДЖА" се представи в състав: Искрен Друмев, Даниел Димитров, Митко Станев, Елиф Фикрет, Мартин Михов, Тодор Тодоров, Васил Йовчев, Георги Иванов, Георги Костов, Боян Христов, Искрен Илиев, Ивайло Йорданов, Даниел Минчев и Стоян Димов.