5 медала за СКЛА „Добрич“ на зимния шампионат по хвърляния на България

25.02.2019 г. 15:12:52 ч.
/
Пет медала спечелиха състезателите на Спортен клуб по лека атлетика „Добрич“ с президент и треньор Галин Костадинов на зимния национален шампионат по хвърляния. Шампионите на България на диск, чук и копие бяха излъчени на полигона в Балчик. Състезанието бе организирано от местния клуб „Черно море 2005“ и Българска федерация по лека атлетика.
При мъжете СКЛА „Добрич“ достигна до два медала. Дениел Джахани спечели среброто на чук, а Вилимир Караиванов – бронза на копие.
Николай Колев от СКЛА „Добрич“ на два пъти заслужи място на почетната стълбица. Той се класира втори на хвърляне на чук и на мятане на диск при юношите до 20 години.
При състезателите до 18 години Ивайло Иванов спечели бронзов медал в дисциплината хвърляне на чук. На диск състезателят на СКЛА „Добрич“ остана на крачка от отличията, като завърши на четвърто място.
11 см. пък разделиха Ема Добрева от медала на хвърляне на чук при девойките до 18 години. До последния опит в състезанието тя бе в тройката, но в края бе изпреварена и завърши на четвърто място в България.
„Много съм доволен от всички състезатели. Въпреки изключително студеното време, те се вложиха максимално и се представиха на високо ниво. Шампионатът е успешен за нас, защото преизпълнихме целта, с която отидохме в Балчик – за 3 или 4 медала. Благодаря на всички, които ни помагат да представяме успешно клуба и града на състезания“, заяви Галин Костадинов – президент и треньор на СКЛА „Добрич“.