БОКС: 18-годишна добричлийка записа дебют при жените на Странджата

15.02.2019 г. 16:47:57 ч.
/
Приключи добричкото участие на най-стария боксов турнир в Европа - „Странджа“. Юбилейното 70-то издание се провежда в столичната зала „София“ от вчера до 19 февруари. В националния отбор на България за жени има две добруджанки.
18-годишната добричлийка Мартина Маринова днес следобед записа дебют в женския бокс в мач срещу италианката Камила Фада. Срещата бе от 1/8-финалите в категория до 51 кг. Добричлийката показа, че разполага с огромен потенциал и започна много добре битката, но в крайна сметка след равностойна игра, загуби с 4:1 съдийски гласа. Мартина Маринова е състезател на боксов клуб „Добротица“ с треньор Светослав Тодоров и е шампион на страната за девойки.
На международния турнир „Странджа“ участва и Аслъхан Мехмедова, която тръгна за големия бокс от добричкия клуб „Добруджа“. На 1/8-финал в категория до 60 кг тя се изправи на ринга в София срещу индийката Нийраж. Националката на България също загуби със съдийско решение – 4:1.