БОКС: Светлана Каменова е Европейска шампионка!

27.04.2024 г. 20:47:45 ч.
/
Добричлийката Светлана Каменова спечели първа европейска титла в своята кариера. На първенството в Белград Светлана победи рускинята Дария Абрамова с 5:0 съдийски гласа и за първи път в кариерата си стъпи на върха на Стария континент.

С премерени действия, точни комбинации и отличен усет при движението с крака тя установи превес. Каменова имаше аванс след първите два рунда и със самочувствие затвори срещата за успех с 5:0 гласа (30:27, 30:27, 30:27, 29:28, 30:27).

Освен златния медал, Светла спечели и премия от 15 хиляди долара за първото си място.

Припомняме, след по-малко от три месеца Светлана Каменова ще боксира и на Олимпийските игри в Париж. В момента възпитаничката на Спортното училище в Добрич е състезател на Боксов клуб "Локомотив" (София).

Снимка:БФ Бокс