БОКС: Добричлийката Стойка Петрова е на 1/4-финал на Европейското

07.06.2018 г. 21:31:36 ч.
/
Добричлийката Стойка Петрова се класира за 1/4-финалите на Европейското първенство по бокс за жени. В столичната “Асикс Арена“ 32-годишната националка се върна на европейския ринг 4 години, след като спечели титлата в Букурещ, съобщава Sportal.bg.
Във втория кръг на кат. до 54 кг първата ни олимпийка победи туркинята Рабиа Орукоглу с 5:0 съдийски гласа (30:27, 30:26, 30:27, 30:26, 30:26). Основно рутината и опитът бяха на страната на българката, за да преодолее коравата си опонентка. Въпреки успеха обаче, Стойка не бе доволна от себе си.
“Не се получи това, което трябваше, не можах да изиграя играта си. Може би от дългото отсъствие. Ще анализираме мача с треньорите и ръководството, но важното е, че влязох в турнира и се надявам от мач на мач да играя по-добре“, коментира Петрова.
Следващата й съперничка ще бъде англичанката Джонс, победила с 5:0 унгарката Сукс.
За жалост, борбата напусна другата добруджанка от националките - Аслъхан Мехмедова отстъпи пред Мартина Шморанзова от Чехия с 1:4 съдийски гласа – 27:30, 28:29, 29:28, 28:29, 27:30, във втория кръг на новата за нея категория до 69 кг.