БОКС: Добричлийката Стойка Петрова се класира на полуфинал на Еверопейското

09.06.2018 г. 20:11:03 ч.
/
Добричлийката Стойка Петрова се класира за полуфинал на Европейското първенство по бокс. Тя стана шестата българка, която си осигури най-малкото бронзов медал от европейското за жени, което се провежда в столичната "Асикс Арена". Най-опитната в българския отбор се класира за полуфиналите в категория до 54 кг след лесна победа над англичанката Ебони Алис Лили Джонс. Петрова превъзхождаше категорично своята съперничка и след като наложи темпото поведе убедително след първите два рунда, а накрая само трябваше да задържи на дистанция британката, за да спечели с пълното единодушие на съдиите - 5:0 (29:28, 30:27, 30:25, 30:27, 30:27).
В спор за място на финала нейна съпурничка ще бъде рускинята Виктория Кулешова, която спечели по точки срещу Ивана Крупения от Украйна. Рускинята е стара познайничка на българките боксьорки, след като на турнира "Странджа" тази година загуби именно от Стойка Петрова на четвъртфиналите, а на предишното европейско първенство в София през 2016 година падна от Станимира Петрова на полуфинала в категория до 54 кг, оставайки с бронзовото отличие. В неделя е почивен ден на първенството, полуфиналите са в понеделник, а финалите - във вторник.
Източник:Sportal.bg