БОКС: Стойка Петрова спечели европейската титла и получи предложение за брак

12.06.2018 г. 18:38:24 ч.
/
Стойка Петрова стана европейска шампионка за втори път. Добричлийката спечели финала в кат. до 54 кг. на Европейското по бокс за жени, което се проведе в столичната зала „Асикс Арена“. В спора за титлата Стойка победи Делфин Мансини от Франция. По време на награждаването изненадващо Петрова получи предложение за брак от своя приятел Борил Кръстев, на което тя даде положителен отговор. Ужасно съм щастлива, че се случва пред всички. Това е човекът, който съм търсила цял живот и с голямо удоволствие ще кажа "Да", заяви развълнуваната Стойка.
Стойка Петрова е родена през 1985 г. в Добрич, в момента живее и тренира в Русе. През 2014 година тя стана европейска шампионка в категория до 51 килограма на първенството в Букурещ. По този начин Стойка завоюва първо злато за България от шампионата на Стария континент. Тя е и първата българска боксьорка, участвала на Олимпиада. На Игрите в Лондон през 2012 година Петрова стигна до 1/4-финалите.