Цървена звезда на колене пред Лудогорец /ВИДЕО/

03.08.2016 г. 06:54:37 ч.
/
Вандерсон герой с хеттрик срещу Цървена звезда
Лудогорец елиминира Цървена звезда и е на прага на групите на Шампионска лига! "Орлите" ликуваха на реванша в Белград, побеждавайки с 4:2 след продължения. В редовното време пред препълнените трибуни на стадион "Райко Митич" се повтори равенството 2:2 от първия мач в Разград и така с общ резултат 6:4 българският първенец продължава напред.
Големият герой за Лудогорец на "Мала Маракана" беше Вандерсон. Бразилецът нокаутира сърбите с два гола в рамките на 5 минути през първото продължение. Преди това Вандерсон вкара и в 40-ата минута, когато направи обрата за българите - 1:2. Преди това Мичал Доналд откри за Звезда в 17-ата минута, а в 24-ата Джонатан Кафу изравни за 1:1. В 62-ата Луис Ибанес бе точен от дузпа за 2:2, но Вандерсон реши спора с попаденията си в 92-ата и 97-ата минути.
В петък Лудогорец ще научи името на последния си противник, който трябва да елиминира, за да влезе за втори път в групите на Шампионска лига.