Диян Божилов: От това положение се излиза само с победа

22.10.2018 г. 11:17:21 ч.
/
Мисля, че въпреки загубата, отборът се държа добре на терена. Това заяви за радио „Добруджа” ст.треньорът на „Добруджа” Диян Божилов след загубата от „Арда” с 0:2. Искахме да вземем нещо от този мач, но мисля, че тази дузпа малко смути футболисти и през първото полувреме не можахме да реагираме адекватно при резултат 0:1. През второто полувреме се опитахме да вкараме гол и да се върнем в мача. Не успяхме, призна наставникът. Той не крие, че има напрежение у футболистите, след като в пореден мач не могат  да реализират и това оказва влияние върху психиката им. Хората, на които разчитаме в атака, за момента не оправдават доверието, но и отборът на Арда бе добре окомплектован и не ни остави много шансове, каза още Божилов. Той смята, че оттук нататък програмата става по-лека, защото досега са имали 4 мача с лидерите. Предстоят ни  двубои с противници, които също ще играят за оставане и за нас е важно отсега нататък да не грешим. Оттук нататък трябва да работим и да излезем от това положение,а от него се излиза само с победа, заяви Божилов. Той се надява на победа при гостуването на „Ботев” Гълъбово. Според него е най-важно е да успее да върне настроението на футболистите и да се върне самочувствието, което те са поизгубили през последните мачове. Отборът търси своя лидер. За момента няма такъв. Може би имаме пропуски в селекцията, каза още Божилов, като подчерта, че той носи цялата отговорност за резултатите.  Търсих такъв човек в атака, но на този етап няма свободен човек, който да ни удовлетворява. Чакаме трансферния прозорец през януари. Дотогава особено по-опитните футболисти, трябва да докажат себе си, смята наставникът на "Добруджа".